Ako spoznáte dobrého montážnika?

Ak ste sa rozhodli ponechať stavebnú prácu odborníkom, rozhodli ste sa správne. Treba mať však na pamäti, že výber vhodného montážnika môže byť pre vás kľúčový, keďže odvedená práca sa skôr či neskôr odzrkadlí. Niekedy je však zložité spoznať, či je vami vybraný montážnik skutočne kvalifikovaný profesionál, ktorý vie spraviť svoju prácu dôkladne a na úrovni. Existuje však niekoľko pravidiel, na základe ktorých môžete veľmi rýchlo a jednoducho zistiť, či je pre vás ten pravý alebo nie.

Kvalifikácia, pozitívne referencie od ostatných zákazníkov

Pri výbere vhodnej firmy, ktorá dodá a nainštaluje okná, dvere či rôzne iné komponenty do vašej domácnosti si pamätajte, že referencie od ostatných zákazníkov sú spoľahlivé a pravdivé! Určite sa informujte o referenciách a zistite, aké skúsenosti majú ostatní zákazníci. Boli spokojní s odvedenou prácou? Je niečo, čo im prekážalo? Na všetky tieto i ostatné otázky určite nájdete odpoveď. Dobrý montážnik má vo svojom obore dlhoročné skúsenosti, čiže počas svojej praxe zistil, kde robil nedostatky či prípadné chyby, ktoré pochopiteľne eliminoval a odstránil. Mal by vlastniť povolenie, certifikát, osvedčenie či montážny diplom, vďaka čomu budete mať istotu, že je študovaný a vie, čo robí. Skúsenosti sú teda prvoradé, keďže bez nich by asi len ťažko vedel vykonať výmenu okien či poradiť vám pri kúpe. Dobrý montážnik vás tiež nebude presviedčať že iný výrobok je lepší ako ten, čo ste si vybrali vy len preto, aby na vás zarobil. Dalo by sa povedať, že spomenuté vlastnosti sú len niektoré z tých, ktoré by mali správni montážnici splniť, no nie vždy je jednoduché takýchto ľudí nájsť.

Profesionálny a priateľský prístup je základ

Taktiež si všímajte prístup, ktorý by mal byť nielen priateľský, ale v prvom rade profesionálny! Nechajte si poradiť, pýtajte sa a informujte sa o všetkých záležitostiach, ktoré sa týkajú realizácie montáže.

Autorské právo: kadmy / 123RF Reklamní fotografie